ایستگاه هواشناسی فریدون شهر

مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت استاندارد حسابداری (فعالیتهای ساخت املاک)🔗پاورپوینت اسپم تصویر یا Image spam🔗پاورپوینت اسیدها و خواص آنها🔗پاورپوینت اصول بازاریابی تلفنی 19 اسلاید🔗پاورپوینت اصول تهویه مکانیکی🔗پاورپوینت اصول کلی دستگاه های آزمایشگاهی تشخیص طبی🔗پاورپوینت در مورد افغانستان🔗پاورپوینت اقتصاد ایران و فرصتهای سرمایه گذاری پساتحریم🔗پاورپوینت اهمیت كارآفرینی🔗پاورپوینت ایمنی در عملیات جابجائی با لیفتراک🔗پاورپوینت ایمنی کار با مواد شیمیایی🔗پاورپوینت بازشناسی گفتار (Speech Recognition)🔗پاورپوینت بدهی های بلندمدت🔗پاورپوینت بررسی خواص نوری و کاربرد آن در کشاورزی🔗پاورپوینت بررسی مقایسه ای الگوهای مقابله با استرس در معتادان خود معرف به مركز آموزشی درمانی فارابی با افراد سالم🔗پاورپوینت برنامه های راهبردی مدیریت منابع آب وزارت نیرو در زمینه مدیریت محیط زیست و كیفیت منابع آب🔗پاورپوینت تئوری های مدیریت كلاسیک🔗پاورپوینت تئوری گاز ساده🔗پاورپوینت تربیت و ضرورت تربیت🔗پاورپوینت تصفیه پیشرفته فاضلاب (حذف فسفر)🔗پاورپوینت تعریف و علل سالمندی🔗پاورپوینت جایگاه و تاثیرات رایانه در زندگی امروز🔗پاورپوینت جمعیت و جمعیت شناسی🔗پاورپوینت حسابداری از استهلاک🔗پاورپوینت خرس و خرس قطبی (تحقیق دانش آموزی)

هم اکنون فایل با مشخصه ی ایستگاه هواشناسی فریدون شهر وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
کلمات کلیدی فایل:

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 91


حجم : 645 کیلوبایتمنظور از مطالعات حاضر بررسی و شناخت تحقیقات آب و هوایی و تعیین اقلیم حوضه مذکور می باشد که برای رسیدن به این مقصود لازم است آمار و اطلاعات ایستگاه های هواشناسی مجاور آن مورد بررسی و تجزیه قرار گیرد. برای تعیین پارامترهای هواشناسی از ایستگاه کلیماتولوژی فریدونشهر که در فاصله 30 کیلومتری شمالشرقی ونزدیکترین و کاملترین ایستگاه به حوضة مربوطه می باشد استفاده شده است و این ایستگاه در ارتفاع 2490 متری نسبت به سطح آزاد دریا و بین طول
0

عرض و
0

در 170 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد لذا پس از تحقیق و بررسی و تکمیل آمار 25 سالة فریدونهشر(1355 – 1354 الی 1379 – 1378) پارامتر های هواشناسی، محاسبه و نتیجة آن در جدول شمارة(1) درج شده است.
نگاهی به موقعیت طبیعی منطقه و عوامل اصلی که سازند های بنیادی بشمار می آیند مشخص می سازد که آب وهوای منطقة مطالعاتی متأثر از دو ویژگی اصلی است.
الف- کوهستانی بودن منطقه که تقریباً بر تمامی پدیده های هواشناسی اثر می گذارد و فاکتور اصلی تنوع اقلیمی آن به شمار می آید.
ب- بخش های غربی منطقه در معرض جریانهای مرطوبی است که از بخش شمال غربی، غرب، و جنوب غربی، منطقه را تحت تأثیر قرار می دهد و در صعود هوا بر دامنة کوه ها بخش اعظم بار رطوبتی آن، بصورت نزولات جوی برف و باران تخلیه می گردد.
ج- بخش شرقی در معرض ریزشهای هوایی است که در بخش غربی، تحت تأثیر فرسایش رطوبتی پشگفته قرار گرفته است و بدین دلیل میزان بارش از غرب به شرق کاهش می یابد. بطورکلی اساس گردشهای جوی اختلاف در جه حرارت بین قطبین و استواست. محرک های اصلی جریانهای هوا در ایران مراکز کم فشار و پرفشاری هستند که نیمکره شمالی و برروی فلات ایران تشکیل می شوند مرکز پرفشار بعنوان مرکز هدایت و صدور جریانات جوی مراکز کم فشار بعنوان مرکز مکش و جذب آنها عمل می کنند. معمولاً در عرض های جغرافیایی متوسط، حرکت توده ها و جریانات هوا از باختر به خاور می باشد وکشور ایران به دلیل قرار گرفتن در عرض جغرافیایی متوسط دارای جریانات کلی باختری می باشد که سیستم فشار زیاد دینامیکی جنب حاره بر روی آن کاملاً گسترش می یابد.
...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود