ایران در عصر عباسیان

مطالب دیگر:
📚دانلود پاورپوینت شش بنای مهم بین النهرین📚دانلود پاورپوینت تحلیل و آنالیز بنای خانه سلماسی (معماری عکس ها پلان ها موقعیت و شرایط فعلی بنا)📚دانلود پاورپوینت شش مورد از بنا های معروف يونان📚دانلود پاورپوینت بام های سبز و روش های اجرای آن📚دانلود پاورپوینت تشخيص و اصلاح غلبه مزاج بلغم📚دانلود پاورپوینت آموزش خانوار برای بلایا📚دانلود پاورپوینت بالانتیدیوم کلی📚دانلود پاورپوینت باکتریهای تثبیت کننده ازت مولکولی📚دانلود پاورپوینت مراقبت ازبیمار در بخش پرتوشناسی📚دانلود پاورپوینت آموزش بخيه📚دانلود پاورپوینت بررسی و ارزیابی بهره وری از نیروی انسانی📚دانلود پاورپوینت برنامه ریزی ارتقاء بهره وری📚دانلود پاورپوینت فتال مانیتورینگ📚دانلود پاورپوینت آزمایشگاه مکانیک سیالات📚دانلود پاورپوینت سازمان بهره وري انرژي ايران ( سابا )📚دانلود پاورپوینت باهاوس؛ مدرسه ای که یک سبک معماری شد📚دانلود پاورپوینت بهائيت آئين شيطان📚دانلود پاورپوینت باغهاي صخره‌اي و كاربرد آن در معمـاري فضـاي سبـز📚دانلود پاورپوینت بافت همبند📚دانلود پاورپوینت بادبند📚دانلود پاورپوینت سیستم عامل BackTrack📚دانلود پاورپوینت بچینگ📚دانلود پاورپوینت بچه طلاق📚دانلود پاورپوینت باروک📚دانلود پاورپوینت اخلاق در طب اعتیاد

هم اکنون فایل با مشخصه ی ایران در عصر عباسیان وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
کلمات کلیدی فایل:

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

نام فایل :


فرمت : .DOC


تعداد صفحه/اسلاید : 17


حجم : 115 کیلوبایت
وضعیت ایران پس از روی کار آمدن خاندان عباسی
نقش ایرانیان در وزارت
برآمدن خاندانهای حکومتگر ایرانی
بررسی نهاد خلافت و تغییراتی که در عصر عباسیان پیدا کرد به عنوان یک مرکز مشروعیت دهنده با تکیه بر اندیشه ایرانشهری.
شعارهایی که عباسیان را به قدرت رسانید توانست یک چند گروههای مخالف آنان را نظیر علویان، خوارج و قبایل عرب مخالف خلافت بنی امیه که باهم مرتب درگیری داشتند را به خود جلب کند و آنان را بر علیه دشمن مشترکشان یعنی امویان متحد کند. نزاعهای داخلی و درگیریهایی که پس از به خلافت رسیدن عباسیان میان آنان و گروههای رقیبشان رخ داد، نشان از آن داشت که عباسیان تنها نبودند که توانستند این انقلاب را به ثمر برسانند بلکه مشارکت گسترده گروههای مختلف که تحت عنوان شعار کلی مبنی بر بازگشت به سنتهای پیش از امویان که آنان را به دور هم جمع کرده بود توانست خلافت امویان را از بین ببرد. خطبه ای را که ابوالعباس سفاح در روز نخست خلافت ادا کرد و عمش آن را ادامه داد حاکی از آن بود که نخست عباسیان مدعی بودند که شناختن حق آنها به خلافت الزامی است و آنان به تفضیل اصلی خلافت را بدست گرفته اند

1.متن کامل خطبه ابوالعباس سفاح در ترجمه تاریخ طبری که توسط ابوعلی محمد بلعمی صورت گرفته موجود است که اینگونه آغازمیشود:« حمد خدای را ... که خویشاوندی و نزدیکی پیغمبر خدا را خاص ما کرد و ما را از پدران وی پدید آورد .... و ما را در قبال اسلام و مسلمانان به مقامی والا نهاد .. فضیلت مارا معلوم ساخت و حق ما و دوستی ما را بر آنها وجب کرد ... خدای مدتی ( امویان غاصب ) را مهلت دا د تا وی را به خشم آوردند و چون چنین شد به دست ما از آنها انتقام گرقت و حق ما را پسمان داد... آنگاه تبش بالا گرفت و بر منبر نشست عمش از منبر بالا رفت و با همان آهنگ به سخن ادامه داد. ( ترجمه تاریخ طبری ابوعلی بلعمی تهران 1337 انتشارات جاویدان )
با موافقت خلق همچنین برای گروههای رقیب خود نیز این مسئله را مسجل کردند که امر خلافت از آغاز به آنها راست شده و آنان نباید در این مهم با عباسیان درگیر شوند.
اکنون زمان آن فرارسیده بود تا شعارهایی که در هاله ای از ابهام پیچیده شده بود و

...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود