اکسپرسیوتیسم

مطالب دیگر:
📃پاورپوینت مسجد و مدرسه آقا بزرگ📃پاورپوینت صفر تا صد فناوری نانو تکنولوژی📃پاورپوینت طراحان چگونه می اندیشند- ابهام زدایی از فرایند طراحی📃پاورپوینت بسته بندی اسپتیک، فعال و هوشمند📃پاورپوینت کاربردهای منطق فازی در هوش مصنوعی📃پاورپوینت صفر تا صد انواع روشهای جوشکاری📃پاورپوینت رشد و توسعه و مراحل تکامل مفهوم توسعه اقتصادی📃پاورپوینت صفر تا صد افزودنی های غذایی (Food Additives)📃پاورپوینت صفر تا صد بازاریابی و مدیریت بازار📃پاورپوینت صفر تا صد شبکه های اجتماعی📃نمونه پرسشنامه مدیریت امور شهری📃نمونه پرسشنامه رضایت شهروندان از فضای سبز📃نمونه پرسشنامه ارزیابی تاسیسات و تجهیزات شهری📃پاورپوینت مطالعه کریستالوگرافی - فناوری نانو📃پاورپوینت معرفی ابزارهای مانیتورینگ، بهینه سازی و مقایسه پایگاه های داده📃پژوهش مکتب ساختارگرایی در مطالعات شهری📃نقشه اتوکد طرح تفصیلی شهر ایلام📃فایل فلش تبلت چینی Sunstech مدل TAB917QC📃پاورپوینت صفر تا صد سیستم های مدیریت امنیت اطلاعات ISMS📃لایه جی آی اس (شیپ فایل) جدیدترین تقسیمات سیاسی کشور📃نمونه پرسشنامه بررسی عوامل موثر بر توسعه گردشگری غذا در شهر📃نقشه اتوکد شهرکرد📃پاورپوینت وب کاوی (Web Mining)📃پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستم wifi📃فایل اکسل جمعیت و مساحت و تراکم مناطق 22 گانه تهران

هم اکنون فایل با مشخصه ی اکسپرسیوتیسم وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
کلمات کلیدی فایل:

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 14


حجم : 48 کیلوبایتمقدمه :
هدف از انجام اين پژوهش ، بررسي تعاريف و مفاهيم و تاريخچۀ شيوۀ بيان اکسپرسيونيسم در ارتباط با نقاشي ، معماري و شهرسازي مي باشد . با تأکيد بر انديشه ها آثار و فعاليت هاي معمار و شهرساز یزرگ آلماني به نام ( برونوتات ) و درت يابي به برخي از ويژگي هاي « شهر اکپرسيونيستي » مي باشد .
براي پي بردن به اين نکته که اولاً « شهرسازي » و « اکسپرسيونيسم » و ثانياً « شهر اکپرسيونيستي » و « برونوتات » چه ارتباطي با هم دارند .
لازم است قبل از هر چيز معني و مفهموم سبک اکسپرسيونست را بدانيم . و همچنين تاريخچه مطرح شدن آن در آلمان به دلايلي که گفته مي شود . و نقش برونوتات در جنبش هنري اکپرسيونيستي اين گشور روشن ميگردد و همچنين با بررسي آثار و فعاليت هاي او برخي از ويژگي هاي شهر اکسپرسيونيستي مطرح مي شود .
مفهوم کلي سبک اکسپرسيونيسم :
« اکسپرسيونيسم در لغت به معني « بياني » « هيجان گري » و « حالت گرايي» ترجه شده است .
هنرمند اکسپرسيونيست هدف اصليش عوالم بشري و انساني است . اکسپرسيونيسم ، شيوه اي در هنر است . که نه بر واقعيات عين طبيعت تأکيد دارد و نه بر تصورات انتزاعي مبتني بر آن واقعيات تأکيد دارد . بلکه تلاش و کوشش مي کند احساسات و عواطف ، حالات درون و ذهنيات هنرمند را به تصوير بکشد .
به عنوان مثال :
با توجه به معني واژه « اکسپرسيونيسم » و با جمع بندي تعاريف مختصري که ذکر شد مي توان گفت که اين شيوه بيان ، راهي براي آزادسازي احساسات و فشارهاي عاطفي و نيروهاي معنوي دروني و بيان برداشت هاي ذهني هنرمند از محيط و شرايط بيروني است . و به نظر مي رسد ، هنرمند اکسپرسيونيست براي تخليه و آزادسازي نيروهاي دروني خود ، غالباً سعي مي کند از تأکيدي اغراق آميز استفاده کند .
تاريخچه اکسپرسيونيسم در آلمان :
در مطالعه تاريخچه اکسپرسيونيسم ابتدا لازم است ، از نحوه به گار گيري اين شيوه در نقاشي آغاز کنيم . در عالم نقاشي ، « ونسان ون کوک » را به عنوان مکتشف اکسپرسيونيسم جديد مي شناسند و محور انسانگرايي به وضوح در تابلوهاي او مشاهده مي شود و همچنين تکنيک استفاده از رنگ کاملاً بيانگر اين حقيقت است . « ادوارد مونگ » نوروژي که در سال 1892 به آلمان رفت و سالها در آنجا زندگي کرد . از جهات بسيار پدرذ اکسپرسيونيسم نوين در نقاشي آلمان به شمار مي رود در آثار او و ون کوک رابطه نزديکي وجود دارد . زيرا ادوارد مونگ معتقد است : « ديگر تصاويري از اندرون با مرداني که کتاب مي خوانند و زناني که بافندگي مي کنند نکشيد . بايد از انسانهاي زنده اي نقاشي کنيم که نفس مي کشند ، رنج مي برند و عشق مي ورزند . من مجموعه اي از اين تصاوير را خواهم کشيد تا مردمخ مجبور شوند عنصر مقدس آنها را بشناسند و خود را در برابر آن سربرهنه کنند، چنانکه گويي در کليسايند »
...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود