انقلاب صتعتی

مطالب دیگر:
📌بررسی معماري كوپ هيمل بلا و تضاد آن📌آشنايي با معماری بیونتیک وسبك معماري گرگ لين نگاهي به ساختمان كليبوركِ لين📌بررسی زندگینامه و معماري مير ميدان و بررسی آثار و ایده های او بعنوان معمار مفهوم گرای ایران📌آشنايي با زندگینامه و سبك معماري فيليپ جانسون و بررسی پلانهايي از كارهاي جانسون📌آشنايي با زندگینامه و معماري فرانك لويد رايت و بررسی سیک و آثار او📌بررسی روستاي ماسوله و معماری آن📌بررسی تادائو آندو و سبک معماری او و بررسی نقش فولاد در معماری آندو📌آشنايي با زندگینامه و سبك معماري رنزو پيانو و مجموعه فرهنگی ژان ماری تجیبائو و عملکردهای آن📌بررسی جوشكاري و قوانین و انواع روشهای آن و مروری بر لحیم کاری و دستگاههای تراش📌بررسی معماري شهر افسوس و كتابخانة تاريخي اين شهر📌بررسی چگونگی و تشریفات دادرسی صدور گواهی انحصار وراثت به زبان ساده📌بررسی GIS (سامانه‌های اطلاعات جغرافيايی) و قابلیت ها و تکنولوژیهای مرتبط و دلایل استفاده از آن📌آشنايي با بيماري فشار خون و طبقه بندی و پیدایش آن📌بررسی استاديوم ورزشي شهر افسوس و معبد آرتمیس📌بررسی كتابخانه هاي شهر افسوس و کتیبه های آن📌بررسی موزه بریتانیا و موزه ملی راه آهن و کتیبه کوروش در بریتانیا📌آشنايي با موزه لوور و معتبرترين آثار آن و بررسی هنر اسلامی ایران در این موزه📌آشنايي با مفهوم و حقوق شهروندي و جامعه مدنی و بررسی نظریات کلاسیک و تئوری های تقویت کننده حقوق شه📌بررسی مجلس خبرگان و وظایف و انتخابات و دستاوردهای آن و بررسی تاثیر آن بر رهبری📌بررسی کنترل کننده ها و موتورالکتریکی و دورها و انواع آن و بررسی كنترل دور موتورهاي DC و AC📌معرفي سايت هاي برتر حسابداري📌بررسی طراحي و فضای ساختمانهاي آموزشي و مروری بر اندازة فضاهاي استاندارد📌آشنايي با ماهیت ضمان و ضمان بانکی و قهری و احكام آن📌بررسی تأثير نماز بر روح انسان و جلوگيري و پیشگیری از انحرافات اخلاق📌آشنايي با آلفرد آدلر و زندگینامه و دیدگاه او درباره عقده حقارت

هم اکنون فایل با مشخصه ی انقلاب صتعتی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
کلمات کلیدی فایل:

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 13


حجم : 394 کیلوبایتپیش از انقلاب صنعتی
اروپا در آستانه انقلاب صنعتی ، مانند هر بخش دیگر جهان ، جامعه ای روستایی بود. بیش از سه چهارم مردم آن در کشتزارها کار و زندگی می کردند. حتی در کشورهای بیش تر شهری شده ای چون انگلستان و فرانسه که پایتخت هایشان ، یعنی لندن و پاریس شهرهایی پر جنب و جوش بودند ، از میان جمعیت چندین میلیونیشان تنها چند هزار نفر در شهرها و شهرک ها زندگی می کردند.
صنعت هم در داخل و هم در خارج شهرها وجود داشت ، اما در مقیاسی کوچک بود و کم تر از پنج درصد جمعیت اروپا را در بر می گیرد. بیش تر این صنعت در پیرامون کشاورزی می چرخید ، نظیر تولید پارچه از پشم خام و پنبه.
بیش از یک انقلاب صنعتی
گر چه انقلاب نعتی طی سالها به اصطلاحی عادی تبدیل شده ، اما در عین حال گمراه کننده است. اولاً ، انقلاب ها با تغییر سریع همراهند ، اما در جریان انقلاب صنعتی ، به ویژه مرحله آغازین آن ، تغییر غالباً تدریجی بود و گاهی چندین دهه طول می کشید. این فرآیند در واقع بیش تر تکاملی بود تا انقلابی.
دومین کاستی اصطلاح انقلاب صنعتی در این است که فرآیند مربوطه تنها شامل حال صنعت نمی شد ، بلکه به راستی تمام وجوه زندگی ، از اقتصاد گرفته تا سیاست و جامعه را تحت تاثیر قرار می داد. تنها گزینش کشاورزی ر حدود نه هزار سال پیش چنین تاثیر همه جانبه ای داشت. پیش از کشاورزی ، انسان ها مجبور به کوچ نشینی همراه با شکار و گردآوری غذا بودند؛ پس از آن به زندگی پایدارتری در کشتزارها دست یافتند و اندوخته غذایی مستنری تولید کردند. وجود منابع غذایی قابل اتکا بود که امکان پدید آمدن زیستگاههای فراخ تر ، شهرک ها و شهرها ، و نیز واحدهای سیاسی بزرگ تر ، کشورها و امپراتوری ها را فراهم آورد. مگهداری حساب اندوخته های غذایی و اجناس مبادله شده نیازمند ثبت و ضبط بود که به نوبه خود باعث پیدایش نگارش گردید.
به همین ترتیب ، انقلاب صنعتی روش و نوع کار مردم را تغییر داد، به طوری که تعداد کارگران کارخانه ها از کشاورزان فزونی گرفت. محل زندگی مردم نیز تغییر کرد و به تعداد جمعیت شهرنشین افزوده و از جمعیت روستایی کاسته شد. از آن گذشته ، بر اثر ماشینی شدن کشاورزی و در نتیجه افزایش تولید مواد غذایی و نیز بر اثر جابجایی سریع و اطمینان بخش مواد غذایی با کشتی ها و وسایل نقلیه با نیروی محرکه بخار و نفت ، جمعیت رشد کرد و بهبود حمل و نقل تمکان جابجایی این جمعیت صنعتی را افزایش داد.
اقلاب صنعتی سطح زندگی عمومی را بالا برد و به تعداد بیش تری از مردم امکان داد که از کالاها و مسکنی کهپیش تر تجملی به حساب می آمد برخوردار شوند. اما ، در عین حال ، مشکلات موجود ، نظیر بی کاری ، دستمزدهای پایین ، و شرایط بد کار را بدتر کرد. تراکم جمعیت ، به ویژه در فقیرترین بخش های شهرها ، باعث بروز ناآرامی اجتماعی ، بزهکاری و مشکلات بهداشتی شد. افزون بر آن ، تراکم جمعیتدر شهرها و تولید ماشینی موجب افزایش آلودگی گردید. در واگنش به این پیامدهای منفی ، سیاست های اقتصادی و اجتماعی تازه ای ظهور رکد که سرمایه داری آزاد ، سوسیالیسم و مارکسیسم از جمله آن ها بودند.
بدین ترتیب ، انقلاب صنعتی تنها صنعت را متحول نساخت ، بلکه به دنیای امروز شکل داد. چنانچه تاریخدان پل مانتو می نویسد:
اگر انقلاب صنعتی جز یک رشته پیشرفت های فنی معنای دیگری نداشت و اگر پیامدهای آن از سطح تغییراتی در ماشین آلات و تولید فراتر نمی رفت ، تنها می توانست رخدادی دارای اهمیت ثانوی باشد... اما
]
...


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود